Darek SP4OIS – SK

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w sobotę, 11 listopada, odszedł od nas nasz przyjaciel i kolega, Darek Boruk SP4OIS.

Ta data zostanie zapamiętana przez nas wszystkich z różnych powodów. Dla niektórych będzie to czas radości związany z rocznicą Niepodległości Polski, ale dla rodziny i nas będzie to okres żałoby i refleksji po stracie Darusia.

Darek urodził się, mieszkał i pracował w Augustowie. Spędził krótki czas w Stanach Zjednoczonych, po czym wrócił na swoje rodzinne strony. Był doświadczonym konstruktorem i elektronikiem, zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami w elektronice i technice.

Był znakomitym mówcą, co wielokrotnie udowadniał podczas spotkań w Suchej Rzeczce, gdzie był współorganizatorem corocznych zjazdów krótkofalowców (www.sucharzeczka.pl).

Brał udział w wielu zawodach radiowych i aktywnie wspierał kolegów w różnych inicjatywach krótkofalowców w regionie Augustowsko-Suwalskim.

Niestety, nie udało mu się pokonać choroby, z którą walczył. Augustowska radiolatarnia na zawsze zamilkła…

Dziś pożegnaliśmy Darka w Augustowie gdzie został pochowany. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci, będzie nam brakowało jego ciekawych opowieści i komentarzy przy ognisku w Suchej. Jego odejście to wielka strata – straciliśmy wyjątkowego kolegę, mentora i przyjaciela. Darek, Twoja wiedza, nauczanie i doświadczenie pozostaną dla nas bezcennym darem.